Гаряча лінія:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

ШКІРА Володимир Володимирович

 

Володимир Шкіра народився в Києві 24 лютого 1981 року. Строкова військова служба у Збройних Силах та чотири роки бездоганного виконання військового обов’язку на посадах сержантського і старшинського складу в СБУ загартували чоловічі риси характеру. З вересня 2005 року, уже з офіцерськими зірками на погонах, він продовжив службу в оперативних підрозділах.

Як справжній професіонал із захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки, добре розумів, що таке гібридна війна, розв’язана РФ. Як патріот гостро відчував те, що російський агресор приніс смерть і руйнування в мирні міста та села України. Як офіцер свідомо вирішив – особисто зробити усе можливе для відновлення миру на Донбасі.

У середині червня 2014 року В. Шкіра виїхав у службове відрядження до району проведення антитерористичної операції для виконання відповідального завдання – встановлення спеціальної апаратури для фіксації фактів порушення терористами досягнутих домовленостей про припинення вогню. Саме у ці дні українською стороною був оголошений мирний план,  який давав можливість зменшити бойові втрати,  зміцнити українську армію, визволити сотні заручників – захоплених бойовиками військових та цивільних громадян. Терористи на словах обіцяли зупинити бойові дії, однак ворожі атаки підступно тривали.

24 червня близько 17.00 Володимир знаходився на борту вертольоту МІ-8 – група фахівців поверталася після успішного завершення робіт із монтажу апаратури біля українського блокпоста №6 на горі Карачун поблизу Слов’янська. Майже відразу після зльоту у гвинтокрил влучила ракета з переносного зенітно-ракетного комплексу терористів, які діяли сплановано й зухвало.

 Підполковник Шкіра В.В. загинув разом із трьома колегами-співробітниками СБУ, двома бійцями ЗС України та трьома членами екіпажу. Символічною відповіддю на їхню смерть, що наочно продемонструвала усьому світові всю підлість та цинізм проросійських бойовиків, стало звільнення Слов’янська – 5 липня 2014 року над містом знову замайорів український прапор.

За військову доблесть, виявлену під час захисту Батьківщини, Указом Президента України від 08.08.2014 р. підполковник Шкіра Володимир Володимирович нагороджений державною нагородою - орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

На місці загибелі Героїв на горі Карачун встановлено меморіальний знак. Служба безпеки України не полишає на самоті із горем сім’ю загиблого співробітника – дружину й дочку. 

Напрямки діяльності

Консультативно-дорадчий центр допомоги учасникам бойових дій

(044) 255-84-09; (044) 256-90-76

електронна скринька: pravoato@ssu.gov.ua 

 

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Вітання Голови СБ України

Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей станом на 24.04.2017 року

До уваги громадян, які перетинають лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

ПОРЯДОК повернення транспортних засобів з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Розшук

Школяренко Сергій Анатолійович
детальніше
Мельник Володимир Анатолійович
детальніше
Резніков Юрій Іванович
детальніше

Переглянути повний список


                                                                               

 

      https://ssu.gov.ua/uploads/p_31_49499313.jpg