Телефон довіри:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

ШКІРА Володимир Володимирович

 

Володимир Шкіра народився в Києві 24 лютого 1981 року. Строкова військова служба у Збройних Силах та чотири роки бездоганного виконання військового обов’язку на посадах сержантського і старшинського складу в СБУ загартували чоловічі риси характеру. З вересня 2005 року, уже з офіцерськими зірками на погонах, він продовжив службу в оперативних підрозділах.

Як справжній професіонал із захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки, добре розумів, що таке гібридна війна, розв’язана РФ. Як патріот гостро відчував те, що російський агресор приніс смерть і руйнування в мирні міста та села України. Як офіцер свідомо вирішив – особисто зробити усе можливе для відновлення миру на Донбасі.

У середині червня 2014 року В. Шкіра виїхав у службове відрядження до району проведення антитерористичної операції для виконання відповідального завдання – встановлення спеціальної апаратури для фіксації фактів порушення терористами досягнутих домовленостей про припинення вогню. Саме у ці дні українською стороною був оголошений мирний план,  який давав можливість зменшити бойові втрати,  зміцнити українську армію, визволити сотні заручників – захоплених бойовиками військових та цивільних громадян. Терористи на словах обіцяли зупинити бойові дії, однак ворожі атаки підступно тривали.

24 червня близько 17.00 Володимир знаходився на борту вертольоту МІ-8 – група фахівців поверталася після успішного завершення робіт із монтажу апаратури біля українського блокпоста №6 на горі Карачун поблизу Слов’янська. Майже відразу після зльоту у гвинтокрил влучила ракета з переносного зенітно-ракетного комплексу терористів, які діяли сплановано й зухвало.

 Підполковник Шкіра В.В. загинув разом із трьома колегами-співробітниками СБУ, двома бійцями ЗС України та трьома членами екіпажу. Символічною відповіддю на їхню смерть, що наочно продемонструвала усьому світові всю підлість та цинізм проросійських бойовиків, стало звільнення Слов’янська – 5 липня 2014 року над містом знову замайорів український прапор.

За військову доблесть, виявлену під час захисту Батьківщини, Указом Президента України від 08.08.2014 р. підполковник Шкіра Володимир Володимирович нагороджений державною нагородою - орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

На місці загибелі Героїв на горі Карачун встановлено меморіальний знак. Служба безпеки України не полишає на самоті із горем сім’ю загиблого співробітника – дружину й дочку. 

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Халілов Хагані Елман огли
детальніше
Балицький Євген Володимирович
детальніше
Келеберда Олексій Валентинович
детальніше

Переглянути повний список