Гаряча лінія:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

ГОРБЕНКО Ігор Ігорович

 

Ігор Горбенко народився 13 січня 1983 року в німецькому місті Потсдам у сім’ї військовослужбовця. Як син офіцера свідомо обрав професію захисника Вітчизни. Військовій службі Українському народові присвятив 14 років, з них чотири - в органах державної безпеки України.

Випускник Полтавського військового інституту зв’язку, Ігор був висококласним фахівцем із радіо- та супутникових технологій, міг годинами захоплено розповідати колегам про сучасні досягнення у сфері технічних комунікацій. У серцях своїх товаришів - співробітників Центру спеціальних операцій “А” Служби безпеки України - молодий перспективний офіцер назавжди залишився скромною людиною із життєрадісною посмішкою, прекрасним почуттям гумору. До останньої хвилини він був вірним Військовій присязі й бойовому братерству.

Відрядження до району проведення антитерористичної операції на Донбасі розцінював як можливість зробити реальний особистий внесок у справу відновлення миру на рідній землі.

Саме у ті дні українська влада ініціювала режим перемир’я, оголосила про припинення вогню. Цей час українська армія використала для посилення лінії оборони та відновлення боєздатності, активних переговорів зі звільнення заручників, незаконно утримуваних бойовиками. Сили АТО дотримувалися мирного плану та не вели активних бойових дій.  Утім через неконтрольовану державою ділянку кордону з боку Росії продовжували надходити зброя та військова техніка, російські найманці. Попри гучні обіцянки терористи лише чекали на сприятливий момент для підступного нападу.

24 червня 2014 року підполковник Горбенко І.І. у складі групи співробітників ЦСО “А” СБУ та підрозділу контррозвідувального захисту інформаційної безпеки держави СБУ знаходився на борту гелікоптера МІ-8 після встановлення на горі Карачун поблизу Слов’янська Донецької області спеціального телекомунікаційного обладнання з моніторингу та фіксації фактів порушення перемир’я в районі проведення АТО. При зльоті вертоліт був обстріляний терористами з переносного зенітно-ракетного комплексу, впав на землю й після детонації боєприпасів загорівся. Екіпаж вертольоту та члени групи загинули.

За військову доблесть, виявлену під час захисту Батьківщини, Указом Президента України від 08.08.2014 р. підполковника Горбенка Ігоря Ігоровича нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

У Ігоря залишилися дружина та донька.

 

 

Напрямки діяльності

Консультативно-дорадчий центр допомоги учасникам бойових дій

(044) 255-84-09; (044) 256-90-76

електронна скринька: pravoato@ssu.gov.ua 

 

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Вітання Голови СБ України

Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей станом на 24.04.2017 року

До уваги громадян, які перетинають лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

ПОРЯДОК повернення транспортних засобів з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Розшук

Школяренко Сергій Анатолійович
детальніше
Мельник Володимир Анатолійович
детальніше
Резніков Юрій Іванович
детальніше

Переглянути повний список


                                                                               

 

      https://ssu.gov.ua/uploads/p_31_49499313.jpg