Телефон довіри:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

ЛУЖЕВСЬКИЙ Руслан Михайлович

 

Руслан Лужевський народився 31 серпня 1975 року в селищі Волошинівка Баришівського району Київської області.

Офіцер за покликанням та лідер за характером – саме таким був майор Лужевський. Обравши почесну й відповідальну професію Захисника України, він чотирнадцять років присвятив службі в Центрі спеціальних операцій “А” («Альфа») Служби безпеки України. У його професійній біографії – участь у миротворчих операціях в Іраку, спеціальна операція з визволення українських моряків із полону сомалійських піратів, численні затримання озброєних злочинців. Зразковий офіцер і талановитий наставник, Руслан не тільки навчав молодих колег на особистому прикладі, але й виховував кожного з них у дусі готовності до свідомої самопожертви за Україну.

Руслан входив до п’ятірки кращих стрільців України, був майстром спорту з кульової стрільби, рукопашного бою, виконав за своє коротке життя більше тисячі двохсот стрибків з парашутом. У травні 2014 року мав представляти СБ України на міжнародних змаганнях у США та його долю вирішила ворожа куля.

У службове відрядження на Схід України Руслан відбув на початку квітня 2014 року, коли в Луганську почалося захоплення органів державної влади проросійськими сепаратистами під керівництвом представників спецслужб РФ. 5 травня 2014 року майор Лужевський Р.М. отримав чергове бойове завдання - у складі моторизованої групи бійців ЦСО “А” СБУ, МВС та ЗС України забезпечити “зелений коридор” для колони українських військових, що вирушала для звільнення від терористів м. Слов’янська. Біля селища Семенівка група потрапила в засідку, під обстріл із трьох сторін. Руслан разом із товаришами зайняв кругову оборону. Нерівний бій тривав майже дві години, Руслан був двічі поранений, але продовжував вести вогонь. Загинув на місці бою.

За виняткову мужність і героїзм, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, Указом Президента України від 03.11.2014 р. майору Лужевському Руслану Михайловичу присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

У Руслана залишилися дружина та двоє синів.

Ім’ям Лужевського названа одна з вулиць у столиці  та навчальний курс Національної академії Служби безпеки України.

Щороку  його бойові побратими - співробітники спецпідрозділу СБУ «Альфа» - беруть участь у турнірі з тактичної стрільби, присвяченому пам’яті Героя України Руслана Лужевського. Змагання з тактичної стрільби є одними з найскладніших серед військово-прикладних видів спорту і передбачають не лише влучність та швидкість виконання вправ, але й найвищий рівень згуртованості і надійності кожного учасника команди в умовах, наближених до бойових. У 2017  році підняття прапора на честь початку турніру здійснив брат Героя – Олег Лужевський.

У серпні 2017 року до дня народження Руслана у його рідному селі Волошинівка Баришевського району Київщини відновлено спортивний комплекс «Легенда», якому присвоєно ім'я Героя. 

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Халілов Хагані Елман огли
детальніше
Балицький Євген Володимирович
детальніше
Келеберда Олексій Валентинович
детальніше

Переглянути повний список