Телефон довіри:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

БІЛІЧЕНКО Геннадій Васильович

 

Геннадій Біліченко народився 14 грудня 1972 року у Казахстані. У 1994 році після строкової служби в армії та закінчення Бобруйського автотранспортного технікуму переїхав на Полтавщину, у село Гожули, де жили батьки.

Свою долю зі Службою безпеки України пов’язав цілком свідомо, адже як справжній патріот та нащадок козаків відчував особисту відповідальність за захист незалежності й суверенітету України.

На військову службу в СБ України Геннадій був прийнятий у 1995 році – починав з посади оперативного водія відділу «А»  - підрозділу спеціальних операцій Управління Служби безпеки України в Полтавській області. Від людини, що кермує під час виїзду на бойове завдання, залежить  чи не половина успіху операції – справедливо стверджують бійці спецпідрозділу.

Заочно закінчив виш, отримав вищу освіту, атестувався на офіцерську посаду у своєму ж підрозділі – в «Альфі», одружився на полтавчанці Наталі, народився син – Денис. По цій житейській, мирній канві офіцерська доля гаптувала свої карколомні візерунки - за час служби Геннадій брав участь у 180 бойових операціях, спеціальних заходах із охорони свідків, затриманнях озброєних злочинців.

Спокійний та цілеспрямований у житті, чесний і відповідальний у службі, Геннадій був справжнім професіоналом своєї справи - його надійність та розсудливість не раз були запорукою успіху бойових побратимів.

Біліченко був відряджений на схід України у дні стрімкого  розвитку подій у Луганській та Донецькій областях, коли військова агресія проти України швидко набувала обертів, частина силовиків перейшла на бік ворога, російські спецслужби озброювали місцевих бойовиків та ідеологічно обробляли і залякували спантеличене місцеве населення, використовуючи його як живий щит проти українських військових.

13 квітня 2014 року під час виконання бойового завдання група спецпризначенців, яка направлялася для звільнення від російських терористів адміністративних будівель м. Слов’янськ Донецької області, потрапила у засідку. У запеклому бою капітан Геннадій Біліченко, отримавши смертельні поранення, продовжував вести вогонь та прикривати своїх товаришів. Він загинув на місці бою, відкривши мартиролог співробітників Служби безпеки України, які віддали своє життя у збройному протистоянні російській агресії на Донбасі. Кожен з них своїм життям захистив Україну –  сепаратизму й тероризму не вдалося розповзтися по усій країні, плани ворога провалилися. 

Біліченко став першим Українським Воїном, який поліг від рук озброєного окупанта. Російський  пропагандистський канал, який супроводжував іноземних спецназівців, поширив цинічне відео з місця його загибелі. Українська спецслужба перехопила телефонні перемовини командира бойовиків із російським куратором з ГРУ ГШ, де він звітує про розстріл українських силовиків. Ці кадри і телефонна розмова стали одним з доказів російської агресії, переданим до міжнародних організацій.

Того ж квітневого дня 2014 року було оголошено про початок антитерористичної операції на Сході України.

За вірність Військовій присязі та незламність духу Указом Президента України від 20.06.2014 р. капітан Біліченко Геннадій Васильович нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

У Геннадія залишилися дружина та син.

На місці загибелі капітана СБУ Геннадія Біліченка встановлено пам’ятний знак, його іменем названо один з навчальних курсів Національної академії СБУ.

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Халілов Хагані Елман огли
детальніше
Балицький Євген Володимирович
детальніше
Келеберда Олексій Валентинович
детальніше

Переглянути повний список