Телефон довіри:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

ПЕТРИЩУК Олександр Вікторович

 

Олександр Петрищук народився 27 лютого 1987 року в м. Чернівці. З дитинства захоплювався інформаційними технологіями та мріяв про офіцерську кар’єру. У 2006 році вступив до Військового інституту телекомунікацій та інформатизації при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут”. Після закінчення навчання пройшов складний відбір та був призначений на оперативно-технічну посаду до Центру спеціальних операцій “Альфа” СБУ.

Олександр пишався своєю службою в легендарному підрозділі СБУ, девіз якого: “Життя - Батьківщині! Честь - нікому!” - став його особистим кредо.

Наприкінці червня 2014 року в рамках Плану мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, ініційованого Президентом України, було досягнуто домовленість про двостороннє припинення вогню з 23 до 27 червня. Свої підписи під цим зобов’язанням разом із російськими дипломатами поставили очільники терористів ОРДЛО, але, як показали подальші події, жодним чином не збирались це виконувати.

Мирним планом передбачалося здійснення українською стороною моніторингу простору та фіксації фактів порушення перемир’я в районі проведення АТО. З цією метою 24 червня 2014 року група співробітників СБУ, до складу якої входив Олександр Петрищук, установила спеціальне телекомунікаційне обладнання на горі Карачун поблизу м. Слов’янська Донецької області. Після виконання робіт гелікоптер із групою вирушив до місця постійної дислокації, але через дві хвилини був збитий бойовиками з переносного зенітно-ракетного комплексу. Всі 9 військових, які були на борту, загинули. За свідченнями очевидців, озброєна група терористів чекала на зліт вертольоту. Бойовики пересувалася на двох легкових автівках та мікроавтобусі. Після пуску ракети з ПЗРК, вони втекли у напрямку найближчого населеного пункту поблизу Слов'янська. Через кілька днів місто було звільнене від терористів,  слово “Карачун” стало символом подвигів українських вояків.

         За військову доблесть, виявлену під час захисту Батьківщини, Указом Президента України від 08.08.2014 р. капітан Петрищук Олександр Вікторович нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Похований Олександр на Центральному кладовищі Чернівців на Алеї Слави. На місті загибелі встановлено пам’ятний знак, відкрито меморіальну дошку на фасаді Чернівецької загальноосвітньої школи №27.

Чуйний син, Олександр сам мріяв про дитину, але так і не встиг створити власну сім’ю й стати батьком.

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Халілов Хагані Елман огли
детальніше
Балицький Євген Володимирович
детальніше
Келеберда Олексій Валентинович
детальніше

Переглянути повний список