Гаряча лінія:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

ШПАК Марк Валентинович

 

Марк Шпак народився 2 серпня 1988 року в місті Києві.

Школу загартування чоловічого характеру пройшов під час строкової військової служби й саме тоді вирішив пов’язати свою долю зі служінням Українському народу.

У 2011 році був прийнятий до Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України. З перших днів виявив себе відповідальним та наполегливим військовослужбовцем, чуйною й порядною людиною, автомобілістом – професіоналом, тому невдовзі  був призначений на посаду оперативного водія Центру спеціальних операцій “А” СБУ («Альфа»).

У 2011 році в Марка та його дружини Олесі народився син Назар, і він міг відмовитися від відрядження до району проведення антитерористичної операції на Сході України, але навіть не розглядав таку можливість. Не за віком розсудливий, Марк був упевнений, що війна з агресором закінчиться лише після повернення Криму та відновлення української влади на всій території Луганської та Донецької областей, а обов’язок кожного патріота - стати на захист рідної землі.

Він загинув у розквіті сил, незадовго до свого 25-річчя. Його мрії обірвав підступний постріл проросійських терористів, які злочинно прийшли на українську землю та свідомо знехтували домовленостями про припинення вогню.

Саме так сталося 24 червня 2014 року. Того дня старший прапорщик Шпак знаходився в гелікоптері МІ-8, що піднявся в повітря над горою Карачун поблизу м. Слов’янськ Донецької області після встановлення спеціальної апаратури для фіксації фактів порушення перемир’я російськими найманцями та їхніми поплічниками. Зухвалою відповіддю бойовиків став постріл із переносного зенітно-ракетного комплексу, вертоліт був збитий. Усі дев’ятеро українських вояків, які знаходилися на його борту, загинули.

За військову доблесть, виявлену під час захисту Батьківщини, Указом Президента України від 08.08.2014 р. старшого прапорщика Шпака Марка Валентиновича посмертно відзначено високою державною нагородою - орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Створюючи присвячений загиблим співробітникам СБУ цикл картин «Невидима варта», співробітниця Служби, художник Леся Шиденко  намалювала Марка життєрадісним, сповненим мрій, у квітучому весняному саду. 

Напрямки діяльності

Консультативно-дорадчий центр допомоги учасникам бойових дій

(044) 255-84-09; (044) 256-90-76

електронна скринька: pravoato@ssu.gov.ua 

 

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Вітання Голови СБ України

Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей станом на 24.04.2017 року

До уваги громадян, які перетинають лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

ПОРЯДОК повернення транспортних засобів з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Розшук

Валієв Ельдар Валійович
детальніше
Крилова Олена Олександрівна
детальніше
Школяренко Сергій Анатолійович
детальніше

Переглянути повний список


                                                                               

 

      https://ssu.gov.ua/uploads/p_31_49499313.jpg