Гаряча лінія:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

ГАЛУЩЕНКО Андрій Вікторович

 

Андрій Галущенко народився 2 лютого 1975 року в селі Кожанка Фастівського району Київської області.

Кібернетик за фахом, успішний підприємець, відмінний спортсмен та зразковий сім’янин, а головне - справжній патріот України. Події 30 листопада 2013 року назавжди змінили його життя. Андрій відразу долучився до Самооборони Майдану, був обраний заступником сотника 3-ї сотні. Під час Революції Гідності на собі відчув, що таке втрата побратимів. Усе це зміцнило його характер та викарбувало незламну віру в силу й правду Українського народу.

Після розв’язання РФ військової агресії проти України Андрій разом із однодумцями із Самооборони Майдану вступив добровольцем до лав Національної гвардії України для захисту Батьківщини. На чолі розвідувальної групи батальйону імені генерала С. Кульчицького під позивним “Ендрю” неодноразово здійснював виходи у тил терористичних збройних угруповань для збирання інформації, у польових умовах спільно з бойовими побратимами виготовляв та запускав перші безпілотні літальні апарати аеророзвідки.

Згодом, уже як позаштатний співробітник Служби безпеки України, він виконував завдання у районі проведення антитерористичної операції. Зокрема, спільно із волонтерами провів евакуацію із-під обстрілів ворога більше тисячі мирних мешканців Дебальцевого, Волновахи, Світлодарська.

Після створення на лінії розмежування зведених мобільних груп з числа українських військових, правоохоронців та прикордонників очолив одну з них, яка діяла в районі м. Щастя. Групи запобігали незаконному переміщенню товарів, зброї, готівки для бойовиків та проникненню терористів у мирні регіони.

2 вересня 2015 року на зведену мобільну групу, яка виконувала спеціальне службове завдання в Новоайдарівському районі Луганської області, було вчинено збройний напад – Андрій Галущенко загинув.

Прощання з легендарним «Ендрю» відбулося на Майдані Незалежності, поховали його у рідному селі.

Указом Президента України від 15 вересня 2015 року № 546/2015 за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Галущенко Андрій Вікторович нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Ім’ям Андрія Галущенка названий один із навчальних підрозділів Національної академії Служби безпеки України.

Меморіальну дошку на його честь відкрито на Кожанській школі, де вчився Андрій.

Восени 2017 р. відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна, який Галущенко закінчив з відзнакою і де працював викладачем.

У нього залишилися дружина та донька.

 

 

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Цихиселі Леван Ростомович
детальніше
Чердак Михайло Григорович
детальніше
Петрук (Лапіга) Зоя Андріївна
детальніше

Переглянути повний список