Гаряча лінія:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

Міжнародне співробітництво

Діяльність Служби безпеки України у галузі міжнародного співробітництва спрямована на максимальне сприяння реалізації основних завдань Служби через спільну з партнерами протидію загрозам національній та міжнародній безпеці - тероризму, міжнародній організованій злочинності, кіберзлочинності, розповсюдженню зброї масового знищення, а також на боротьбу з корупцією, контрабандою, незаконною міграцією тощо. Ефективність протидії цим загрозам залежить від рівня взаємодії як у двосторонньому форматі, так і у рамках міжнародних організацій.

 

При здійснені міжнародного співробітництва Служба безпеки України керується Віденською конвенцією про дипломатичні зносини 1961 року, Конституцією України, затвердженою Указом Президента України Стратегією національної безпеки України, положеннями статті 16 Закону України "Про Службу безпеки України", Законами України "Про контррозвідувальну діяльність", "Про боротьбу з тероризмом", «Про міжнародні договори», "Про дипломатичну службу", “Про основи національної безпеки України”, «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”, “Про державну таємницю”, “Про інформацію”, “Про боротьбу з корупцією”, Указами Президента України “Про Концепцію реформування Служби безпеки України”, «Про заходи щодо вдосконалення координації діяльності органів виконавчої влади у сфері зовнішніх зносин», Постановою КМУ «Про затвердження Положення про порядок укладення, виконання та денонсації міжнародних договорів України міжвідомчого характеру», іншими нормативно-правовими актами, законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

 

Підтримка країн-партнерів має особливе значення в умовах військової агресії Російської Федерації проти України, активної розвідувально-підривної та диверсійної діяльності на території нашої держави, проведення масштабних інформаційно-пропагандистських акцій, спрямованих на підрив суверенітету та територіальної цілісності України.

 

Службою безпеки України налагоджене партнерство та підтримуються контакти із понад 100 спеціальними службами та правоохоронними органами 60 країн світу та 63 профільними структурами у складі міжнародних організацій на підставі норм міжнародного права, відповідних договорів та угод.

 

У процесі співробітництва здійснюється обмін оперативно-вагомою інформацією з питань обопільного інтересу, визначаються шляхи розширення співпраці з партнерськими спецслужбами, правоохоронними органами та міжнародними організаціями, у першу чергу НАТО, ЄС, ОБСЄ, ООН, РЄ тощо.

 

На регулярній основі проводяться спільні операції та антитерористичні навчання. За визнанням партнерських спецслужб успішне проведення спільних операцій дозволяє розглядати Україну як постійного і надійного партнера у галузі міжнародної безпеки.

 

Службою безпеки України вивчаються кращі практики та політико-правові моделі спецслужб країн - членів ЄС і НАТО. У рамках розвитку та реформування Служби активно застосовується експертна консультативна допомога іноземних радників, зокрема через роботу Консультативної місії ЄС з реформування цивільних структур безпекового сектору України (КМЕС), радників НАТО в Україні тощо.

 

У контексті курсу України на європейську інтеграцію Служба безпеки бере активну участь в імплементації відповідних національних планів. Вивчаються передові моделі функціонування секторів безпеки в країнах Європейського Союзу. Такий досвід активно застосовується у процесі приведення Служби безпеки України у відповідність до норм та практик передових західних демократій, зокрема, через розробку відповідної законодавчої бази.

 

На високому рівні перебуває співробітництво Служби безпеки України з Офісом Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Така співпраця здійснюється у форматі виконання щорічних спільних проектів, спрямованих на підвищення ефективності боротьби з сучасними викликами національній безпеці.

 

Починаючи з 2014 року представники Служби безпеки України запрошуються до участі у засіданнях Комітету Конвенції Ради Європи з питань протидії кіберзлочинності, які відбуваються у м. Страсбург.

 

Крім цього, Служба безпеки України бере участь у проекті Ради Європи «Суbегсгіmе ЕАРІІ» в країнах Східного партнерства (Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Молдова, Україна), спрямованого на вдосконалення міжнародного співробітництва між правоохоронними органами у сфері протидії транснаціональній кіберзлочинності.

 

Триває співпраця Служби безпеки України з Місією ЄС з прикордонної допомоги Україні та Молдові (ЕUІВАМ), яка спрямована на вдосконалення взаємодії з прикордонними та правоохоронними органами на українсько-молдовському кордоні. Участь у цих заходах дозволяє забезпечити взаємодію у сфері боротьби з тероризмом, протидії торгівлі людьми, нелегальній міграції та контрабанді тютюнових виробів.

 

 

Основні напрями співробітництва СБУ зі структурами Організації Північноатлантичного договору (НАТО) визначаються відповідно до Річної національної програми співробітництва Україна-НАТО, яка затверджується указами Президента України.

 

Щорічно під патронатом Президента України та за підтримки і активної участі іноземних партнерів Службою безпеки проводиться Міжнародна конференція «Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини у діяльності спецслужб». Такі заходи присвячуються розгляду широкого кола питань, які, зокрема, стосуються демократичного цивільного контролю над сектором безпеки та розвідки, бюджетного та ресурсного планування, соціального захисту співробітників спеціальних служб, розвитку законодавчої бази у цій сфері та ін.

 

Остання, VIII міжнародна конференція відбулася у м. Львів 26-27 травня ц.р, за участі органів державної влади України, представників Офісу зв’язку НАТО в Україні, Центру інформації та документації НАТО в Україні, Женевського центру демократичного контролю над збройними силами, іноземних спеціальних служб та правоохоронних органів, а також науковців, представників правозахисних і неурядових організацій, слухачів провідних вищих навчальних закладів.

 

У ході дискусій проаналізовано соціальні трансформації кінця XX століття у країнах Східної Європи та їх вплив на сектор безпеки, розглянуто кращі практики реформування спецслужб у контексті євроатлантичної інтеграції східноєвропейських країн, обговорено роль та місце спеціальної служби у сучасному суспільстві.

 

 

Застереження Посольства України в Об'єднаних Арабських Еміратах (королівстві Бахрейн за сумісництвом)

 

 

 


Фотографії

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Меладзе Людмила Вікторівна
детальніше
Меладзе Валерій Ілліч
детальніше
Захаров Артем Олександрович
детальніше

Переглянути повний список