Телефон довіри:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

Кузьменко Андрій

 

 

 

Киянин Андрій Павлович Кузьменко народився 22 жовтня 1977 року.

Військовому служінню Українському народові присвятив сімнадцять років свого життя, одинадцять з них - у легендарному спецпідрозділі “Альфа” Служби безпеки України (Центр спеціальних операцій “А” СБУ).

У професійній біографії Андрія - сотні бойових операцій із фізичного захоплення особливо небезпечних озброєних злочинців та припинення тяжких злочинів. Двічі він брав участь у миротворчих місіях, у складі спеціальної групи здійснював заходи із забезпечення безпеки Посольства України в Республіці Ірак.

Полковник А. Кузьменко пройшов шлях від оперативного співробітника до керівника одного із структурних підрозділів ЦСО “А”. Службова кар’єра в «Альфі», де слова про бойове братерство наповнені реальним змістом, складається по-особливому. Командир в «Альфі» - унікальна категорія офіцерів, авторитетних, професійних, відповідальних за життя підлеглих.

Його міцним тилом була родина  - дружина й двоє синів.  Він пишався своїми батьками, від яких успадкував чесність і порядність, виваженість та розсудливість.

Як досвідчений офіцер, Кузьменко одним із перших був направлений до району проведення антитерористичної операції на Донбасі, де з честю виконував небезпечні завдання із захисту територіальної цілісності й незалежності України. У перервах між відрядженнями в район АТО повернутися у мирне життя не виходило  – спільно з оперативниками Служби «Альфа» протистоїть жорсткій  «гібридній війні» за Україну. Агресор, якому не вдалося повністю втілити загарбницькі плани на сході, змінив тактику, намагаючись розхитувати ситуацію в глибині держави - російські куратори розконсервували свою стару агентуру, наводнили далекі від лінії зіткнення регіони зброєю, засилають законспіровані диверсійні групи.

На слід однієї з таких груп, яка готувала серію диверсійних актів в Україні, вийшла спецслужба на початку грудня 2015 року. Для блокування її протиправної діяльності «альфівці» на чолі з Кузьменком мали завдання зайти в одну із квартир у столичній багатоповерхівці, де переховувалися зловмисники та тримали арсенал зброї.

Під час збройного опору диверсантів Андрій першим зробив рішучий крок, закривши собою товаришів від куль, та врятував життя дитини, яка теж перебувала у приміщенні. «Життя – Батьківщині…» - із цих слів починається служба у спецпідрозділі СБУ і мужність Героїв наповнює їх змістом.

За особисту мужність і самопожертву під час виконання спеціального завдання Указом Президента України від 11.12.2015 р. полковника Кузьменка Андрія Павловича нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Халілов Хагані Елман огли
детальніше
Балицький Євген Володимирович
детальніше
Келеберда Олексій Валентинович
детальніше

Переглянути повний список