Телефон довіри:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

ПЕТРЕНКО Віталій Петрович

Віталій Петрович народився 27 травня 1970 року в м. Київ.

Після закінчення Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого обрав шлях служіння державі в органах безпеки. Віддав Службі безпеки України понад 27 років. Пройшов шлях від слідчого до заступника начальника управління в органах СБУ на Київщині, на Закарпатті, у Полтавській і Рівненській областях.

Влітку 2014 року у період найбільш гострого протистояння агресору Віталій Петренко разом із колегами написав рапорт з проханням відрядити його на передову. Перше його відрядження було нетривалим – полковника Петренка  призначили на посаду заступника керівника УСБУ у Рівненській області і він мав прибути до нового місця служби.

Однак уже невдовзі його досвід у боротьбі з корупцією і оргзлочинністю став необхідним на Донбасі – терористичні організації ОРДЛО  намагалися через своїх прибічників налагодити з підконтрольних українській владі територій потоки харчів, алкогольних виробів, готівки, засобів зв’язку. Вантажі або безпосередньо йшли на забезпечення бойовиків, або обкладалися так званими «податками» на їхню користь. У зворотному напрямку поплічники терористів везли зброю для організації терактів і диверсій, розхитування ситуації в державі. Правоохоронці вилучали підготовлені зловмисниками потужні арсенали вогнепальної зброї, вибухівки, гранатомети, попереджаючи скоєння  злочинів у Києві, Одесі, Харкові, Дніпропетровську, інших мирних містах.

З кінця січня 2015  до загибелі у липні 2016 Віталій Петренко практично увесь час перебував на сході. Він був одним з керівників зведених мобільних груп по боротьбі з незаконним переміщенням товарів через лінію розмежування, які діяли на території Луганської і Донецької областей. Блокування сотень тон заборонених вантажів, пального, вилучення транспорту «контрабандистів» - завдяки щоденним спеціальним операціям правоохоронці відновили законний порядок на територіях поблизу лінії зіткнення.

Полковник Петренко В.П. загинув 13 липня 2016 року, прямуючи на бойове завдання.

Указом Президента України від 22.08.2016 № 339/2016 нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня (посмертно).

У бойового офіцера  залишилися дружина та син.

 

 

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Порядок в’їзду та виїзду осіб, переміщення товарів на ТОТ у Донецькій та Луганській областях

Порядок повернення транспорту з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Реєстр дозволів для переміщення осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Об'єднаний центр допомоги звільнення полонених

Розшук

Халілов Хагані Елман огли
детальніше
Балицький Євген Володимирович
детальніше
Келеберда Олексій Валентинович
детальніше

Переглянути повний список