Гаряча лінія:
0 800 501 482
callcenter@ssu.gov.ua
           

ХАРАБЕРЮШ Олександр Іванович

Олександр Іванович народився 13 жовтня 1977 року в м. Донецьк.

Після школи закінчив Донецький інститут внутрішніх справ, два роки служив у відділі карного розшуку місцевої міліції, однак його мрією була робота в СБУ. Їй він присвятив майже 17 років свого життя і планував служити далі – звільнити від терористів тимчасово окуповані території Донбасу і відновлювати на своїй землі мирне життя.

За неповні десятки років пройшов шлях від оперативного співробітника-початківця – до заступника начальника головного відділу контррозвідки донецького Управління СБУ. Був доктором юридичних наук, автором науково-практичних публікацій, кандидатом у майстри спорту з кікбоксингу, займався боксом, підводним плаванням, грав на гітарі, акордеоні, мав гарний голос.

Однак тим контррозвідником, якого боялися і ненавиділи вороги України, який уособлював для них ту силу, що з кожним днем ґартується, міцніє  і рано чи пізно  візьме верх у цій неоголошеній війні, Олександр по-справжньому став з початком подій на Сході. На ньому сходилися вектори спецоперацій, джерела інформації, сміливі задуми, він координував виконання відповідальних завдань із протидії розвідувально-диверсійним групам ворога. Тому російські спецслужби через своїх поплічників розробили й втілили пекельну спецоперацію.

31 березня 2017 року о 8:30 ранку в центрі Маріуполя відбувся теракт. Терористи підірвали його автомобіль, встановивши під водійське крісло радіокеровану магнітну міну, Олександр загинув.

Служба заявила, що розкриття теракту є справою честі. Невдовзі затримана за підозрою у закладанні вибухівки під машину офіцера особа дала  свідчення, що за цей злочин російські куратори обіцяли їй 15 тисяч доларів.

Олександр Хараберюш за життя був нагороджений багатьма відомчими медалями за доблесть, мужність і відвагу. Мав відзнаки від Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, медаль «За оборону Маріуполя». За словами його колег, Олександр отримав військові нагороди «за врятовані життя українських воїнів».

За особисту мужність і самовіддане служіння Українському народові Президент нагородив полковника Служби безпеки України Олександра Хараберюша орденом «За мужність» І ступеня (посмертно).

У Олександра залишилися дружина та дві доньки.

Напрямки діяльності

Особисто Голові СБ України


У Службі безпеки України встановлено поштові скриньки для звернень громадян особисто до Голови СБУ

Вітання Голови СБ України

Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей станом на 24.04.2017 року

До уваги громадян, які перетинають лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей

ПОРЯДОК повернення транспортних засобів з території окремих районів Донецької та Луганської областей

Розшук

Якименко Олександр Григорович
детальніше
Дубінський Сергій Миколайович
детальніше
Горохов Петро Володимирович
детальніше

Переглянути повний список


                                                                               

 

      https://ssu.gov.ua/uploads/p_31_49499313.jpg