Горбенко Ігор Ігорович 13 січня 1983 – 24 червня 2014

Горбенко Ігор Ігорович

Підполковник

Ігор Горбенко народився 13 січня 1983 року в німецькому місті Потсдам у сім’ї військовослужбовця. Як син офіцера, свідомо обрав професію військового. Присвятив службі 14 років, з них чотири – в органах СБУ.

Випускник Полтавського військового інституту зв’язку, Ігор був висококласним фахівцем із радіо- та супутникових технологій.

Відрядження до району проведення АТО на Донбасі розцінював, як особисту можливість допомогти відновити мир на рідній землі.

24 червня 2014 року підполковник Горбенко у складі групи співробітників ЦСО «А» СБУ перебував на борту гелікоптера МІ-8. Група встановила на горі Карачун поблизу Слов’янська Донецької області спеціальне телекомунікаційне обладнання з моніторингу та фіксації фактів порушення перемир’я в районі проведення АТО. 

При зльоті вертоліт був обстріляний терористами з переносного зенітно-ракетного комплексу, впав на землю і після детонації боєприпасів загорівся. Екіпаж вертольоту та члени групи загинули.

За військову доблесть Указом Президента України від 08.08.2014 підполковника Горбенка Ігоря нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

У Ігоря залишилися дружина та донька.