Захист інформаційного та кіберпростору

СБУ комплексно забезпечує контррозвідувальний захист інформаційної та кібернетичної безпеки держави.

Пріоритетними завданнями на цьому напрямі діяльності спецслужби є:

  • боротьба з кібертероризмом і кібершпигунством
  • розслідування кіберінцидентів і кібератак на державні електронні інформаційні ресурси
  • протидія проведенню ворожих спеціальних інформаційних операцій.

Під час війни кібербезпека держави потребує особливої уваги, адже ворог супроводжує свої військові операції засобами кібервпливу.

Про збільшення активності російських кібератак свідчить статистика: якщо у 2020 році СБУ зафіксувала майже 800 кібератак, у 2021 – 1400, то у 2022 їхня кількість зросла більш ніж утричі – до 4500.

Пріоритетні цілі російських спецслужб в українському кіберпросторі – енергетика, інфраструктура, логістика, військові об’єкти, центри прийняття рішень, бази даних органів влади, державні реєстри та медіа.

Також для ворога є привабливою сфера цифрової трансформації України. Тож кіберпідрозділи СБУ забезпечують контррозвідувальний захист електронних комунікацій, ІТ-галузі та афілійованого з ними середовища.

Для посилення колективної кібербезпеки СБУ тісно співпрацює з колегами з країн ЄС і НАТО, координує свою діяльність з IT-фахівцями з усього світу.

Окрім кібератак, російські спецслужби постійно нарощують інтенсивність інформаційно-психологічних операцій. Це робиться, щоб дискредитувати зовнішню і внутрішню політику, зменшити міжнародну підтримку України, розколоти наше суспільство, поширювати панічні настрої. Згенеровані кремлівським режимом фейки масово тиражують підконтрольні йому медіа, політики, блогери.

Захищаючи інформаційний простір держави кіберфахівці СБУ блокували десятки ботоферм, численні антиукраїнські ютуб-канали. Викрили та притягнули до відповідальності сотні інтернет-агітаторів, які поширювали ворожі фейки та наративи.

Наявні на сьогодні ресурси дають Україні змогу не тільки відбивати кібератаки та блокувати деструктивну діяльність в інформпросторі, а й атакувати ворога.

Департамент кібербезпеки СБУ з перших днів війни створив один з важливих інструментів протидії ворогу – телеграм-бот @stop_russian_war_bot. На нього громадяни відправляли та відправляють оперативну інформацію про переміщення військ ворога. Завдяки таким повідомленням було знищено сотні одиниць ворожої техніки і ліквідовано декількох російських генералів.

Згодом функціонал чат-боту розширився: тепер на нього можна повідомляти дані про колаборантів. Протягом року українці направили у чат-бот понад 100 000 повідомлень.


Новини по темі

Всі новини