Захист інформаційного та кіберпростору

Безпека держави напряму залежить від захищеності її інформаційного та кіберпростору.

Сьогодні Служба безпеки України реалізує весь комплекс заходів для інформаційної та кібербезпеки держави: протидіє кібертероризму, кібершпигунству, блокує хакерські атаки, спростовує фейки, виявляє, запобігає та припиняє кібератаки на інформаційно-телекомунікаційні системи органів державної влади та об'єкти критичної інфраструктури.

Наші фахівці систематично викривають псевдопатріотичні спільноти у соціальних мережах, «ботоферми» і сепаратистських агітаторів, завербованих спецслужбами РФ.

За останні роки Служба накопичила досвід з нейтралізації хакерських атак. У Службі функціонує потужний підрозділ інформаційної контррозвідки. Його фахівці ефективно співпрацюють з колегами з країн ЄС і НАТО, щоб сприяти поліпшенню кібербезпеки об’єктів критичної інфраструктури та інформаційних ресурсів держави.

На базі Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ функціонує система управління подіями інформаційної безпеки (SIEM), яка моніторить події в режимі реального часу та дозволяє аналізувати стан інформаційної безпеки. Потенційно критичні події безпосередньо обробляються аналітиками безпеки, що дає змогу оперативно виявляти, реагувати та попереджувати загрози в національному кіберпросторі.

Довідково:

  • Malicious scan - шкідливе сканування/розвідка
  • Mirai - взаємодія та підключення до бот-мережі
  • Web App Attack - атака на веб-додатки
  • Malware - шкідливе програмне забезпечення
  • C&C Server - з‘єднання з командно-контрольним сервером
  • Brute Force Attack - спроба отримання несанкціонованого доступу (метод підбору значення паролю/змінної)


Новини по темі

Всі новини