Петрищук Олександр Вікторович 27 лютого 1987 – 24 червня 2014

Петрищук Олександр Вікторович

Капітан

Олександр Петрищук народився 27 лютого 1987 року в Чернівцях. 

З дитинства захоплювався інформаційними технологіями та мріяв про офіцерську кар’єру. У 2006 році вступив до Військового інституту телекомунікацій та інформатизації при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут». Після закінчення навчання пройшов складний відбір та був призначений на оперативно-технічну посаду до Центру спеціальних операцій «А» СБУ.

Наприкінці червня 2014 року в межах Плану мирного врегулювання конфлікту на Донбасі було досягнуто домовленостей про двостороннє припинення вогню з 23 до 27 червня. Українська сторона мала моніторити простір і фіксувати фактів порушення перемир’я в районі проведення АТО. 

З цією метою 24 червня 2014 року група співробітників СБУ, до складу якої входив Олександр Петрищук, встановила спеціальне телекомунікаційне обладнання на горі Карачун поблизу Слов’янська Донецької області. 

Після виконання робіт гелікоптер із групою вирушив до місця постійної дислокації, але через дві хвилини був збитий бойовиками з переносного зенітно-ракетного комплексу. Всі 9 військових, які були на борту, загинули. 

За військову доблесть, виявлену під час захисту Батьківщини, Указом Президента України від 08.08.2014 капітан Петрищук Олександр нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Олександр похований у Чернівцях. 

На місті його загибелі встановлено пам’ятний знак, відкрито меморіальну дошку на фасаді Чернівецької загальноосвітньої школи №27.