На Львівщині СБУ затримала контрабандиста цигарок, який прикривався неіснуючою дипломатичною недоторканністю

На Львівщині співробітники спецпідрозділів по боротьбі з корупцією та оганізованою злочинністю та контррозвідкою Служби безпеки України блокували масштабну контрабанду підакцизних тютюнових виробів до країн Європейського Союзу. Контрабандист прикривався неіснуючим дипломатичним імунітетом.Контрабандист прикривався неіснуючим дипломатичним імунітетом.

Оперативники спецслужби встановили, що мешканець Дрогобича налагодив контрабандні поставки цигарок вітчизняного та білоруського виробництва до Європи. Щоб оминути митний контроль зловмисник показував на кордоні посвідчення «представника продовольчої та сільськогосподарської організації ООН», що дає дипломатичний імунітет та привілеї дипперсоналу. За цим сценарієм контрабандист спочатку діяв на Закарпатті, а потім перемістився на Львівщину.

           

Затримали псевдодипломата на пункті пропуску Шегині під час чергової спроби незаконного вивезення масштабної партії тютюну за межі України. У його автомобілі знаходилося 150 тисяч пачок контрабандного товару загальною вартістю понад 3 мільйони гривень.

На запит Служби безпеки України МЗС повідомило, що дипломатична карта, що подана зловмисником, фальсифікована, до того ж акредитація українців до продовольчої місії ООН не передбачена нормативними документами організації. Номерні знаки, якими користувався зловмисник, не існують.

       

Наразі тривають слідчі дії. Після підрахунку вилученої підакцизної продукції буде складено протокол за ст. 483 Митного кодексу України, а транспортний засіб - вилучено. Також розглядається питання щодо відкриття кримінального провадження за ст. 204 та ст. 358 Кримінального кодексу України.

Операція із викриття контрабандиста проводилася співробітниками УСБУ у Львівській та Закарпатській областях, Департаментом контррозвідки, спільно з працівниками управління запобігання і протидії контрабанді та порушення митних правил Галицької митниці Держмитслужби України, а також із залученням Управління внутрішньої та власної безпеки «Захід» Державної прикордонної служби України і військовослужбовців Мостиського прикордонного загону ДПСУ.