СБУ стає більш сучасною і змінює підходи у своїй роботі – Іван Баканов

Реформа СБУ приведе до зміцнення Служби та покращення результатів її роботи. Про це заявив Голова Служби безпеки України Іван Баканов під час засідання Колегії СБУ.

  

«Ми підготували новий проєкт Закону «Про СБУ». Наразі документ знаходиться в Офісі Президента. І задасть вектор перезапуску роботи Служби. Це фундамент, на якому зводиться будівля оновленої СБУ. Мова йде про зміну підходів у роботі – від реактивного до проактивного. Служба має зосередитись на нейтралізації загроз, а не боротися з їхніми наслідками», - заявив Іван Баканов.

 

Підбиваючи підсумки діяльності спецслужби за 2019 рік, Голова СБУ відзначив ключові здобутки: попередження Службою трьох терористичних актів, які могли призвести до загибелі мирних громадян; затримання одного з лідерів «ІДІЛ» на прізвисько «Аль Бара Шишані», який переховувався в Україні; викриття контррозвідкою чотирьох агентурних мереж ворожої спецслужби; попередження фахівцями СБУ більше ніж півтисячі кібератак, зокрема на інформаційні системи держорганів та об’єкти критичної інфраструктури.

 

Говорячи про майбутні плани, Іван Баканов підкреслив, що Служба ще більше уваги приділятиме стратегічним питанням національної безпеки, боротьби з тероризмом, контррозвідувальної діяльності. СБУ відмовиться від невластивих їй функцій та повноважень, по іншому працюватиме з кадрами. 

«Новий Закон про СБУ – це і про якісно інший рівень оплати праці. Зарплати співробітників СБУ будуть дійсно вищі. Але й рівень відповідальності підвищиться. Це я вам обіцяю», ‒ зазначив Голова Служби.

Особливу увагу керівників регіональних управлінь Іван Баканов звернув на необхідності покращити оперативну роботу та недопущення будь-яких зловживань та правопорушень  з боку співробітників спецслужби.

«Світ змінюється. Тож закликаю змінюватись і вас. Іншого шляху в нас з вами немає», ‒ додав Іван Баканов.

Під час засідання Колегії Іван Баканов також вручив державні та відомчі нагороди кращим співробітникам СБУ.