СБУ затримала працівника державної фіскальної служби на отриманні хабара за вплив на закриття справи

Служба безпеки України затримала працівника оперативного управління ГУ Державної фіскальної служби Києва на отриманні хабара від бізнесмена.

За інформацією слідства, працівник ДФС вимагав 4 тисячі доларів США від засновника юридичної особи. За таку «винагороду» він обіцяв вплинути на прийняття слідчим рішення про закриття порушених щодо заявника кримінальних проваджень. Вони були відкриті за несплату податків, фіктивне підприємництво та легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом. До суми також входило повернення бізнесмену вилученого майна.

Правоохоронці затримали фігуранта згідно зі статтею 208 Кримінального процесуального кодексу України під час одержання другої частини хабара у сумі 2 тисячі американських доларів.  

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України, працівнику ДФС оголошено про підозру у вчиненні злочину. Вирішується питання щодо обрання відносно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Тривають слідчі дії.

Операція з викриття зловмисника здійснювалась спільно зі слідчими центрального апарату ДБР та ГУ внутрішньої безпеки ДФС під процесуальним керівництвом Офісу Генпрокурора.