СБУ: через протиправний імпорт природного газу держава зазнала збитків на понад 150 мільйонів гривень

Співробітники Головного Управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора викрили та блокували протиправний механізм імпорту природного газу з кількох країн Євросоюзу.

У ході досудового слідства встановлено, що один із найбільших вітчизняних постачальників природного газу організував багатомільйонну схему ухилення від сплати податків. За версією слідства, трейдер зареєстрував в Одесі та у столичному регіоні кілька комерційних структур із ознаками фіктивності. Зловживаючи специфікою розмитнення природного газу - відтермінування, внесення мінімальних митних платежів - учасники оборудки реалізовували споживачам газ в обхід податкового законодавства. Отримані кошти зловмисники виводили у «тінь».

Діючи за такою схемою, фігуранти справи імпортували лише за останні пів року природного газу на 500 мільйонів гривень, збитки держави за цей період становили 150 мільйонів гривень через несплачені податки.

У межах відкритого кримінального провадження правоохоронці провели низку обшуків за місцями знаходження фіктивних структур. Під час слідчих дій вилучено фінансово-господарську документацію, печатки фіктивних та офшорних компаній, які використовувалися зловмисниками в протиправній схемі.

Наразі на протиправно імпортований природний газ та грошові кошти, задіяні в оборудці підприємств, накладено арешти.

Тривають слідчі дії.