СБУ задокументувала зловживання органів влади Дніпропетровщини на оборудках із землею громади

Служба безпеки України задокументувала факти незаконного заволодіння земельними ділянками, які є власністю територіальній громади Дніпра. Наразі правоохоронці проводять обшуки у приміщеннях Дніпровської міської ради та службових кабінетах Держгеокадастру.

Під час досудового розслідування оперативники спецслужби отримали докази незаконного відчуження комунального майна за сприяння чиновників місцевих органів влади. За попередньою версію слідства, понад 500 земельних ділянок ринковою вартістю 1,5 мільярди гривень, розташованих на території обласного центру, протиправно перейшли у власність комерсантів. 

Слідчі встановили факти знищення об’єктів культурної спадщини на території Дніпра та передачі ділянок, на яких вони були розташовані, під комерційну забудову. Правоохоронцями також зафіксовано виділення земельних ділянок на осіб, які на час реєстрації вважалися померлими відповідно до реєстру актів цивільного стану та інші факти зловживання чиновниками Дніпровської міської ради своїм службовим становищем під час виведення земельних ділянок з комунальної власності.

Під час обшуків у межах розпочатого кримінального провадження, зареєстрованого за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 190 та ч.2 ст.364 КК України, виявлено документацію, що свідчить про незаконність дій посадовців під час виділення земельних ділянок, їх забудови.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.