CБУ блокувала у Києві масштабне підпільне виробництво набоїв для вогнепальної зброї (відео)

Служба безпеки України блокувала у Києві масштабне підпільне виробництво набоїв для вогнепальної зброї.

Оперативники спецслужби встановили, що організували нелегальний бізнес двоє киян. Зловмисники орендували цех на території одного із столичних підприємств, де встановили спеціальне обладнання, зберігали речовини для виготовлення набоїв та готову «продукцію». Клієнтів спільники підшукували на спеціалізованих інтернет-ресурсах та сторінках у соцмережах, набої замовники отримували поштовими відправленнями.

За попередніми висновками, організатори щодня виготовляли до 10 тисяч патронів. Незважаючи на відсутність будь-яких ліцензій та дозволів, зловмисники навіть маркували продукцію власним «брендом». Набої також не проходили необхідну сертифікацію на відповідність встановленим стандартам.

Під час обшуків у цеху та за місцями проживання фігурантів правоохоронці вилучили 137 кілограмів пороху, понад 20 тисяч готових до продажу набоїв, 131 ємність з кулями, 50 тисяч капсулів, дві рушниці, документацію та ноутбук з клієнтською базою. У цеху також виявлено 9 верстатів повного циклу виробництва набоїв, електричну плавильну піч та устаткування для виготовлення продукції. Вилучені засоби ураження направлено на експертизу.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 263-1 Кримінального кодексу України, обох фігурантів затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Триває досудове слідство.

Операція проводилась спільно зі слідчими Шевченківського УП ГУ Нацполіції в м. Києв, під процесуальним керівництвом міської прокуратури.