Масштабне розкрадання державних земель: СБУ викрила корупційну схему керівництва ГУ Держгеокадастру Закарпаття

Служба безпеки України викрила масштабний механізм із протиправного виділення у приватну власність державних земель. Оборудку організувало вище керівництво ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області.

Оперативники спецслужби встановили, що організував протиправну схему колишній в.о. начальника ГУ Держгеокадастру. Він залучив до «справи» новопризначеного очільника установи та деяких керівників структурних підрозділів. Учасники оборудки виділяли з державної у приватну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення поблизу Ужгорода. Натомість до Державного земельного кадастру ділки вносили інші дані. Замовники отримували землі з лісовими угіддями під виглядом сільськогосподарських земельних ділянок.

Слідчі СБ України задокументували, що у 2020 році в.о. начальника ГУ Держгеокадастру, зокрема, надав дозвіл на розроблення проекту землеустрою стосовно відведення у власність 26 ділянок загальною площею майже 54 га. Встановлено, що ці землі підлягали передачі у комунальну власність об’єднаній територіальній громаді.

У межах кримінального провадження винесено підозри:

за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України:

  • керівнику обласного Держгеокадастру;
  • колишньому в.о. начальника Головного управління;
  • начальнику одного із відділів,

за ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України:

  • інженеру землевпоряднику.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності осіб, причетних до оборудки.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводилися Управлінням СБУ в Закарпатській області у взаємодії ГУ НП у Закарпатській області під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури.