На Харківщині СБУ викрила махінації із виборчими бюлетенями: за них платили втричі дорожче ринкових цін

СБУ викрила посадовців однієї з територіальних виборчих комісій Харківської області на розкраданні бюджетних коштів. Під час виборів 2020 року вони замовили друк бюлетенів за значно завищеними цінами. Збитки бюджету сягають майже пів мільйона гривень.

Оперативники СБУ встановили, що причетним до схеми є головний бухгалтер районної територіальної виборчої комісії. Він замовив виготовлення виборчих бюлетенів за ціною, що більше ніж у три рази перевищує їхню ринкову вартість. Для цього він вступив у змову з керівником місцевої комерційної фірми та місцевим підприємцем.

За висновками судово-економічної експертизи, внаслідок оборудки державному бюджету завдано збитки на майже 500 тис. грн.

Під час обшуку за місцями роботи і мешкання фігурантів кримінального провадження правоохоронці вилучили:

  • документальні докази протиправних оборудок;
  • приблизно 300 грамів золота у банківських зливках;
  • грошові кошти у національній та іноземній валютах на загальну суму понад 1 млн грн.

Наразі директору комерційної фірми та підприємцю повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо оголошення підозри за цієї ж статтею й головному бухгалтеру виборчої комісії.

Служба безпеки України перевіряє законність витрачання бюджетних коштів іншими територіальними виборчими комісіями, де постачальниками бюлетенів були викриті комерсанти.

Документування протиправної діяльності відбувалося спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом Чугуївської окружної прокуратури Харківської області.