На Рівненщині СБУ попередила контрабанду бурштину на майже 5 млн грн: вилучено 650 кг «сонячного каменю»

Служба безпеки України у Рівненській області заблокувала діяльність злочинної групи. Організатори налагодили системний механізм незаконного видобутку бурштину у великих обсягах, його обробку та збут за кордон.

Оперативники спецслужби викрили «на гарячому» 16 старателів під час незаконного видобутку бурштину на землях державного фонду поблизу с. Новаки Вараського району. У них було вилучено 5 мотопомп кустарного виробництва, знаряддя, призначене для здійснення незаконного промислу, 4 автотранспортні засоби та бурштин-сирець.

У ході 24 обшуків за місцями проживання, підсобних приміщеннях і цехах незаконної обробки камінню правоохоронці вилучили:

  • майже 650 кг бурштину-сирцю різних фракцій;
  • 35 мотопомп кустарного виробництва;
  • інше знаряддя, призначене для незаконного видобутку янтаря;
  • чорнові записи щодо обсягів збуту бурштину і його вартості;
  • 3 одиниці вогнепальної зброї.

За оперативною інформацією, виявлений товар зловмисники планували контрабандою переправити до однієї з країн Східної Азії.

За попередніми даними слідства, до незаконного бізнесу причетні десять мешканців райцентру Сарни. Ділки нелегально видобували бурштин-сирець для реалізації на чорному ринку. Частину товару для перепродажу вони скуповували в інших учасників тіньового промислу.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 240-1 (незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для притягнення правопорушників до відповідальності.

Блокування протиправної діяльності проводилось за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури.