СБУ повідомила про підозру міністру транспорту рф, через якого в Крим перекинули майже 300 одиниць ворожої бронетехніки

Служба безпеки продовжує викривати військові злочини, вчинені вищим військово-політичним керівництвом кремля. У результаті слідчо-оперативних дій повідомлено про підозру міністру транспорту рф віталію савєльєву, який брав участь у підготовці та проведенні збройної агресії проти України.

Встановлено, що високопосадовець сприяв міноборони країни-агресора у переміщенні особового складу, озброєння та військової техніки окупантів до кордонів нашої держави та у захоплені райони. Переправлення ворожих колон здійснювали залізничним транспортом через територію тимчасово окупованого Криму.

Співробітники СБУ задокументували, що у період з 26 березня 2021 року до 4 вересня цього року савєльєв забезпечив перекидання до захопленого півострова майже 300 одиниць ворожої бронетехніки. Серед них – російські танки, бронетранспортери, бойові машини піхоти і автоцистерни із сотнями тонн паливно-мастильних матеріалів. Саме цю техніку окупанти задіяли на початку повномасштабного вторгнення, зокрема у бойових діях у Херсонській, Запорізькій та Донецькій областях.

Для переміщення військових ешелонів було використано понад 250 вагонів. Для цього очільник мінтранспорту рф дав відповідне доручення підпорядкованим підрозділам компанії «российские железные дороги» і так званого «федерального государственного унитарного предприятия Республики Крым «Крымская железная дорога».

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки підозрюють савєльєва за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 437 (пособництво у плануванні, підготовці, розв’язуванні та веденні агресивної війни);
  • ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Санкція статей передбачає покарання до п’ятнадцяти років ув’язнення.

Розслідування проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.