СБУ повідомила про підозру топменеджеру приватної металургійної компанії: збитки бюджету понад 2,2 млрд грн

Служба безпеки України повідомила про підозру службовій особі однієї з приватних металургійних компаній Кривого Рогу. За попередніми даними, через діяльність зловмисника державний бюджет зазнав понад 2,2 млрд грн збитків.

Підозра оголошена за ч. 1 ст. 366 та ч. 3 ст. 212 (службове підроблення та умисне ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу України

Як вдалося встановити слідчим СБУ, у 2017-2019 роках підозрюваний вносив неправдиві відомості в офіційні документи підприємства. Зокрема, щодо нарахування плати за користування надрами двох родовищ залізних руд.

Крім того, з грудня 2014 до березня 2019 року через незаконні дії зловмисника підприємство ухилилося від сплати до бюджету рентної плати за користування надрами.

Таким чином, як встановили у результаті комплексної судової експертизи, сума збитків державі через ненадходження до бюджету рентної плати за користування надрами становить понад 2,2 млрд грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до скоєння вказаних кримінальних правопорушень.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Досудове розслідування проводиться Головним слідчим управлінням СБУ, оперативний супровід здійснює Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.