Телефон довіри 1516

СБУ спільно із іншими складовими Сил оборони уразила три військові кораблі та низку об’єктів у порту «Новоросійськ»

На виконання завдання Президента України Володимира Зеленського Служба безпеки України спільно з Генеральним штабом ЗСУ, ГУР МО, ДПСУ, ВМС ЗСУ та іншими складовими Сил оборони провела масштабну спецоперацію на території військово-морської бази «Новоросійськ», а також на об’єктах портової та нафтової інфраструктури у Краснодарському краї рф.

У результаті атаки підтверджено ураження двох носіїв «Калібрів» — фрегатів «Адмирал Ессен» та «Адмирал Макаров», а також патрульного корабля «Василий Быков».

Також уражено:

  • РЛС 30Н6Е, яка входить до складу зенітно-ракетної системи С-300;
  • мобільну вогневу групу на пірсі №2 порту «Новоросійськ»;
  • портал тунелю нафтобази «Грушова» — терміналу «Шесхаріс»;
  • інфраструктуру причалів №3, №6 та №7.

Українські безпілотники, реактивні дрони «Паляниця», ракети «Нептун» та ударні системи з наших морських платформ влучно відпрацювали по визначених цілях.

Військово-морська база «Новоросійськ» є одним із ключових об’єктів Чорноморського флоту рф та його головним форпостом у Чорному морі. Ворог перемістив сюди значну частину своїх кораблів після успішних спецоперацій Сил оборони, коли втратив можливість безпечно базуватися в тимчасово окупованому Криму.

Ураження цієї бази має стратегічне значення. СБУ послідовно зменшує спроможності росії контролювати Чорне море та використовувати військовий флот для ведення війни проти України.