СБУ викрила начальника посту Київської митниці на організації корупційної схеми (відео)

Служба безпеки України викрила керівника одного з митних постів Київської митниці на систематичному вимаганні хабарів з імпортерів.

Оперативники спецслужби задокументували організацію посадовцем корупційної схеми. За різні суми неправомірної вигоди він гарантував комерсантам не створювати штучні перешкоди під час митного оформлення вантажів. У випадку відмови чиновник погрожував затягувати процесів митного оформлення, а також безпідставно підвищувати рівень митної вартості. За попередньою інформацією, зловмисник діяв у змові з посадовцями підрозділу митно-тарифного регулювання Київської митниці.

Правоохоронці затримали начальника посту згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання хабара за «вирішення питання» щодо розмитнення промислового обладнання, яке ввозилось одним із постачальників.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання запобіжного заходу.

Перевіряється можлива причетність до корупційної схеми інших посадовців та керівників Київської митниці.

Триває досудове слідство.

Операція проводилась співробітниками Головного управління по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю СБУ спільно з територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Хмельницький, під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора.