СБУ викрила організовану злочинну групу, яка розкрадала «оборонні» кошти

СБУ ліквідувала організовану злочинну групу в Дніпропетровській області. Зловмисники налагодили механізм розкрадання бюджетних коштів на ремонті військової техніки. Вигравши тендер Міноборони на 58 млн грн, зловмисники ставили вживані деталі замість нових.

За даними слідства, організаторами «схеми» були місцеві підприємці. Вони домовилися зі службовцями одного з військових представництв області, що дозволило їм виграли тендер на ремонт військової техніки. При чому документи на участь були підроблені: адже «підприємці» не мали ні дозволів, ні приміщення, ні матеріально-технічної бази для таких робіт.

Загальна сума тендеру на ремонт військової автомобільної техніки складала 58 млн грн.

Тендер відбувався у вересні 2021 і вже за місяць ділки встигли освоїти 30% його коштів.

За результатами обшуків, проведених на території Дніпропетровської та Полтавської областей, у тому числі, і за адресами розташування військових баз, встановлено, що зловмисники в орендованому приміщенні розбирали вживану техніку на деталі. Згодом їх реставрували та встановлювали на бойову техніку під виглядом нових.

Для «легалізації» вказаного протиправного механізму укладали фіктивні угоди з підконтрольними суб’єктами підприємницької діяльності на нібито поставку нових запчастин.

«Відремонтовану» таким чином техніку відправляли в район проведення ООС.

Наразі планується проведення експертиз та повідомлення за їх результатами зловмисникам про підозру за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Тривають слідчі дії для встановлення усіх обставин та кола причетних до оборудки осіб.

Заходи з блокування незаконної оборудки проводились співробітниками СБУ у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.