СБУ викрила розкрадання бюджетних коштів під час ремонту суден, що обслуговують об’єкти критичної інфраструктури

Служба безпеки України заблокувала протиправну діяльність групи осіб, які спільно з чиновниками заволоділи бюджетними коштами. Гроші були виділені для капітального ремонту кораблів, що забезпечують безпеку судноплавства.

Співробітники спецслужби задокументували, що організував оборудку менеджмент однієї з одеських комерційних структур. Вони діяли за попередньою змовою з керівником однієї з філій ДУ «Держгідрографія».

Оперативники СБ України встановили, що ділки за «підтримки» чиновника внесли недостовірні дані у звітну документацію щодо виконання договору про держзакупівлі. Вони значно завищили вартість матеріалів та обсяги виконаних робіт із капітального ремонту суден навігаційно-гідрографічного флоту.

Після переведення бюджетних коштів з казначейського рахунку організатори вивели їх у тінь через мережу підконтрольних «транзитних» фірм.

Наразі трьом особам, у тому числі чиновнику Держгідрографії, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 (заволодіння чужим майном вчинене в особливо великих розмірах та організованою групою) Кримінального кодексу України.

До суду скеровано клопотання стосовно обрання учасникам угруповання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Вживаються заходи щодо встановлення майна та активів підозрюваних, на які може бути накладено арешт для відшкодування завданих збитків.

Тривають слідчі дії.

Операція проводилась Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ спільно з Київською місцевою прокуратурою № 7.