СБУ викрила схему незаконного оформлення іноземних студентів у медичні виші

Служба безпеки України заблокувала протиправний механізм оформлення іноземних студентів у державні та приватні українські медичні вищі навчальні заклади.

Оперативники спецслужби встановили, що організатором є іноземний громадянин, який постійно проживає в Україні. Він діяв у змові з працівниками держпідприємства у сфері освіти, яке здійснює супровід навчання іноземних студентів. Зловмисники за гроші влаштовували бажаючих у навчальні заклади в різних регіонах країни. Оформлення відбувалось без належної подачі документів та складання іспитів.

Оплата «послуг» здійснювалась через підконтрольні ділку комерційні структури. «Такса» доходила до $3 тисяч за один навчальний рік.

У межах розпочатого кримінального провадження правоохоронці провели низку обшуків у службових приміщеннях державного підприємства та офісах підконтрольних ділку приватних компаній. Під час слідчих дій вилучено документацію, що підтверджує протиправне зарахування абітурієнтів, а також валюту на понад 6 млн у гривневому еквіваленті.

Тривають слідчі дії.

Викриття протиправної діяльності проводило Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури № 9.