СБУ викрила у Кропивницькому схему розкрадання коштів, виділених на реконструкцію об’єкта критичної інфраструктури

Співробітники Служби безпеки України, реалізуючи заходи із системного захисту об’єктів критичної інфраструктури, викрили у Кропивницькому місцевих підприємців на розкраданні державних коштів та запобігли можливій екологічній катастрофі регіонального масштабу.

За попередньою інформацією, зловмисники розікрали близько 3 млн грн на переобладнанні системи водопостачання міста. Замість сертифікованого обладнання, вони використовували неякісні системи невідомого походження. Наразі це обладнання встановлене, але не введене в експлуатацію. Вирішується питання щодо його заміни.

Як встановило слідство, у 2018 році фірма-підрядник виграла тендер на переобладнання системи водопостачання та водоочищення міста на 63 млн грн. Договір передбачав виконання робіт з реконструкції каналізаційних очисних споруд та будівництва цеху механічного зневоднення.

Встановивши неякісне обладнання, зловмисники поставили під загрозу безперебійне постачання питною водою мешканців Кропивницького та екобезпеку регіону. У разі несправності, обладнання могло б спричинити забруднення водних об’єктів, які забезпечують населення Кропивницького питною водою.

Наразі слідчі СБУ повідомили директору приватного підприємства про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності усіх причетних до правопорушення осіб.

Викриття оборудки здійснювали співробітники СБУ в Кіровоградській області за процесуального керівництва Кіровоградської обласної прокуратури.