СБУ викрила злочинців, які самостійно виготовляли наркотики: у них вилучено «товару» на 2 мільйони гривень

Служба безпеки України заблокувала діяльність міжрегіонального наркоугруповання. Учасники збували наркотики у Донецькій і Луганській областях і контрабандою через РФ переправляли на тимчасово окуповані території.

Оперативники і слідчі спецслужби встановили, що наркобізнес організували п’ятеро мешканців Донецької і Черкаської областей та окупованого Сорокиного. «Товар» вони виготовляли самостійно, а також закуповували у спільників. Клієнтів шукали через анонімні Телеграм-канали, збували через приватний поштовий сервіс і мережу «закладок». Протягом місяця група виготовляла і реалізовувала майже 2 кілограми наркотиків.

Співробітники СБУ задокументували 3 епізоди збуту метадону та контрабандне переміщення психотропу через митний кордон України.

Під час обшуків за місцем проживання учасників групи правоохоронці вилучили:

  • понад два кілограми наркотичної речовини;
  • 83 пакунки з метадоном, готових до реалізації;
  • устаткування для пакування психотропів, загальна вартість якого становить майже 2 млн грн.

Триває досудове слідство за ч. 3 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів) та 3 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України. Організатору та одному з учасників групи слідчі СБУ повідомлили про підозру, вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу.

За процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури триває досудове слідство для притягнення до відповідальності всіх учасників протиправної схеми.