СБУ задокументувала масштабну вирубку лісів у держлісгоспах на заході та півночі України

У ході спецоперації Служба безпеки України спільно зі слідчими ДБР під процесуальним керівництвом прокуратури задокументувала факти масштабної вирубки дерев у держлісгоспах на заході та півночі України.

Правоохоронці встановили, що до незаконної порубки причетні посадовці лісових господарств, які сприяли незаконним вирубкам вікових дубів, інших цінних порід дерев. За версією слідства, їхні дії завдали державі великих збитків.

На Житомирщині правоохоронці викрили незаконні порубки дерев лісгоспів при проведенні оздоровлення лісів. Незаконний бізнес організував керівник одного з державних лісогосподарських підприємств області, який створив та очолив групу. До її складу входили посадовці державної лісової охорони, спеціалізованого лісозахисного підприємства та комерсанти.

Протягом трьох років службовці державного підприємства проводили незаконні рубки лісу та вносили недостовірні відомості до службової документації. Деревину зловмисники реалізовували замовникам, у тому числі за кордон.  

Співробітники спецслужби встановили, що через незаконні порубки понад 300 дерев різних порід тільки на території одного лісництва протягом серпня-вересня 2019 року зловмисники завдали шкоди державі на майже 2,5 мільйона гривень.

15 фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених статтями 246, 358, 365, 366 Кримінального кодексу України, у складі організованої групи за різними видами співучасті. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та відсторонення від посад службовців державної лісової охорони, які є працівниками правоохоронних органів.

В Івано-Франківській та Закарпатській областях оперативники СБ України викрили посадовців низки державних лісогосподарських підприємств, які налагодили незаконну вирубку лісу, у тому числі вікових дубів без відповідних дозвільних документів. Отриману деревину фігуранти за готівку реалізовували на приватні пилорами. Експертиза встановила, що своїми діями зловмисники завдали державі шкоди на понад 9 мільйонів гривень.

За результатами обшуків та отриманих доказів повідомлено про підозру 6 працівникам лісогосподарських підприємств про вчинення ними злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 та ч. 1 ст. 367 КК України.

Також у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, на Закарпатті правоохоронці провели обшук в одному з лісомисливських господарств. Проведено слідчі дії для отримання документальних матеріалів щодо протиправних порубок лісу, якими державі завдано збитки на суму понад 2,5 мільйона гривень та причетності до оборудки посадовців.

Робота Служби безпеки України із системного попередження та викриття незаконного знищення державних екоресурсів триває.