СБУ затримала організатора та учасників міжрегіонального наркоугруповання

Служба безпеки України блокувала діяльність міжрегіонального етнічного угруповання, яке займалося збутом метадону на території столиці.

За даними досудового слідства, до складу організованої групи входило до 10 учасників з різних областей країни. Зловмисники збували метадон у Києві через систему так званих «закладок».

Фігуранти зберігали і фасували «товар» у своїх помешканнях на Черкащині та переправляли його до столиці своїми наркокур’єрами. Пошук клієнтів учасники групи здійснювали через своїх спільників у Дніпрі, які пропонували наркотики у закритих групах популярних месенджерів.

Гроші від наркобізнесу зловмисники одержували на банківські картки.

За оперативною інформацією, щомісячний «прибуток» угруповання становив майже 3 мільйони гривень, діяло угруповання з початку 2020 року.

Під час обшуків за місцями проживання фігурантів у Києві, Дніпрі та Черкаській області співробітники СБУ виявили партію розфасованого метадону та інші докази протиправної діяльності.

Правоохоронці із залученням спецпідрозділу ЦСО «А» СБУ затримали організатора і трьох активних учасників групи відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру та обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до наркобізнесу.

Викриття зловмисників проводилось Головним управлінням СБУ у м. Києві та Київській області спільно з Дарницьким Управлінням поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури.