Спецслужби РФ використовують будь-який привід дестабілізації в Україні на свою користь – Іван Баканов

Спецслужби РФ використовують будь-який привід для дестабілізації в Україні, а розхитування протестних настроїв є одним із методів гібридної війни, яка ведеться проти нашої країни не лише на сході, а й у цілком мирних містах.

Про це заявив голова СБУ Іван Баканов під час виступу у Верховній Раді.

«Я всіляко підтримую, коли люди активно проявляють свою громадянську позицію. Це свідчить про зрілість і демократичність нашого суспільства. Проте я бачу і зворотний бік цієї медалі. Ми розуміємо, що гібридна війна – наша реальність сьогодні, а розхитування протестів – один із її інструментів», – заявив Іван Баканов.

За його словами, СБУ має достатньо інформації, щоб стверджувати, що спецслужби РФ в постійному режимі моніторять суспільно-політичну ситуацію в Україні і намагаються використати будь-який привід на свою користь. А учасники протестів можуть навіть не здогадуватись, що їхні активні дії використовуються в інформаційній війні ворожими спецслужбами.

Він підкреслив, що напередодні акції 20 березня СБУ інформувала колег з інших правоохоронних органів про можливі сутички та порушення. Адже функція охорони громадського порядку і державних об’єктів покладається на Національну поліцію та УДО.

«Є тонка грань між мирним протестом і порушенням закону. Її встановлює суд. І він дасть оцінку подіям під Офісом Президента», – наголосив голова СБ України.

Також СБУ в межах своїх повноважень документувала та фіксувала події біля ОП, оцінювала ризики саме у контексті впливу на державну безпеку.

«СБУ робить усе можливе, аби завчасно зняти з порядку денного чи нейтралізувати будь-які загрози державній безпеці. Але протидіяти їм стане значно простіше, коли саме суспільство буде орієнтуватись на пошук єдності, а не на розпалювання конфліктів, штучно інспірованих ззовні», – підкреслив Іван Баканов.