Спецслужби України та Молдови посилять обмін даними і аналіз ризиків для протидії транскордонним злочинам

Служба безпеки України та Служба інформації і безпеки Молдови домовилися про посилення співпраці щодо обміну даними та аналізу ризиків на державному кордоні. Про це йшла мова на тристоронній зустрічі спецслужб та місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Республіці Молдова та Україні (EUBAM).

Зокрема, учасники обговорили методи протидії транскордонній злочинності та незаконному обігу вогнепальної зброї, вибухових речовин, прекурсорів, тютюнових виробів тощо. Адже саме взаємодія двох спецслужб дозволить більш ефективно боротися з такими проявами.

Представники СБУ і СІБ наголосили, що безперервна взаємодія та обмін інформацією щодо наявних ризиків і загроз у прикордонній зоні значно покращать безпекову ситуацію на національному та регіональному рівнях.

«Ця тристороння зустріч активізує обмін інформацією та підвищить ефективність реагування на виклики, з якими обидві служби стикаються на молдовсько-українському кордоні. У той же час я хотів би вкотре підкреслити готовність EUBAM надавати стратегічну, аналітичну та оперативну підтримку», – підкреслив глава Місії EUBAM генерал Славомір Піхор.

Нагадаємо, співробітники СБУ залучаються до проведення спільних спецоперацій разом з правоохоронцями Молдови та ЄС, є учасниками інших транскордонних робочих груп. Окрім того, СБУ входить до міжвідомчої регіональної аналітичної групи з регулярної оцінки ризиків та загроз в Одеському регіоні.

Довідка:

Місія EUBAM розпочала свою діяльність 1 грудня 2005 року, щоб співпрацювати з Молдовою та Україною над приведенням стандартів і процедур охорони кордону, митної справи і торгівлі у відповідність до тих, які діють у країнах-членах ЄС. Співпраця СБУ з EUBAM розпочалася з грудня 2006 року.

Місія EUBAM не тільки моніторить ризики, в тому числі на придністровській ділянці кордону, а й надає консультативну допомогу правоохоронним органам у частині протидії контрабанді, нелегальній міграції та торгівлі людьми тощо.