Успішна протидія контрабанді дає відчутний економічний ефект для держбюджету – Іван Баканов

Системна боротьба з контрабандою дає відчутний економічний ефект: завдяки роботі Служби безпеки України за цим напрямом з початку 2021 року було донараховано майже 2 млрд. митних платежів і сплачено 981 млн гривень до держбюджету. Про це повідомив Голова СБУ Іван Баканов на брифінгу після засідання Ради національної безпеки та оборони.

Окрему увагу Голова СБУ звернув на запроваджені навесні санкції РНБО до топконтрабандистів: їхні активи було заблоковано, а діяльність багатьох суб’єктів підприємницької діяльності припинена. Під обмеження загалом потрапили 22 фізичних і 146 юридичних осіб.

«Це цілком виправдані кроки. Адже раніше було зафіксовано підозрілих фінансових операцій, пов'язаних із відмиванням доходів, на 938 мільйонів гривень. Цим суб’єктам заблоковано активи та зупинено їхню фінансово-господарську діяльність. По топконтрабандистам також відкрито кримінальне провадження», – зазначив Голова СБУ.

До того ж було зупинено фінансові операції у 23 банках, обмежено право вчиняти нотаріальні дії щодо 104 об'єктів нерухомості, припинено видачу дозволів і ліцензій на ввезення та вивезення валютних цінностей.

Згідно з указом Президента реалізація санкційної політики покладена на уряд. Додаткова влітку цього року була створена міжвідомча робоча група, що здійснює якісне відпрацювання цих питань на практиці.

Окремо Іван Баканов зазначив низку кроків, які необхідно здійснити на рівні держави для ще більш ефективної боротьби з контрабандою. Це, зокрема, введення кримінальної відповідальності за контрабанду товарів у великих розмірах, запровадження «Електронної акцизної марки» тощо.