Завдяки партнерству з США Україна має додаткові можливості для захисту власного суверенітету – Іван Баканов
Співпраця з США надає Україні більше можливостей для побудови ефективної системи національної безпеки. Про це Голова СБУ Іван Баканов сказав під час зустрічі з представниками Американської ради зовнішньої політики (AFPC).
«Партнерство з США дозволяє більш ефективно захищати нашу державу. А це дуже важливо, коли Україні протистоїть такий потужний ворог, як Росія. І присутність цієї загрози вимагає від нас діяти системно та ефективно», – зазначив Іван Баканов.
Він наголосив, що Стратегія національної безпеки визначає для України тільки євроантлантичний вектор. І на його думку, таке партнерство варто розширювати вже сьогодні.
Іван Баканов додав, що Україна прагне отримати статус основного союзника США поза НАТО, а в перспективі – членство в Альянсі. На переконання Голови СБУ, це сприятиме не лише військовому співробітництву, а й ефективному захисту України від російської агресії та деокупації Донбасу і Криму.
Також Іван Баканов окреслив напрями співпраці з США, в яких особливо зацікавлена українська спецслужба. Зокрема, це кібербезпека, протидія гібридній війні, боротьба з тероризмом, фахова підготовка співробітників.
Крім того, очільник Служби безпеки закликав AFPC сприяти приєднанню України до ініціативи президента США «Cyber Flag» для колективного захисту держав у кіберпросторі.
Американську сторону на зустрічі представляли президент Американської Ради з питань зовнішньої політики Герман Пірчнер, посол США в ОБСЄ у 2019-2021 роках Джеймс Гілмор, колишній заступник Постійного представника США в ООН Джон Лернер, директор Центру відносин США-Україна у м. Вашингтон Микола Грицковян, старший науковий співробітник AFPC та колишній заступник помічника президента та керівника апарату Ради національної безпеки США при Білому домі Александр Грей.
Довідка:
Американська рада з питань зовнішньої політики, створена у 1982 році зі штаб-квартирою у Вашингтоні, є неприбутковою громадською організацією, яка виконує функції аналітичного центру при Конгресі США. Серед міжнародних питань AFPC ґрунтовно досліджує зміни в країнах пострадянського простору, євразійського континенту загалом і надає рекомендації членам Конгресу США.