Галущенко Андрій Вікторович 2 лютого 1975 – 2 вересня 2015

Галущенко Андрій Вікторович

Андрій Галущенко народився 2 лютого 1975 року в селі Кожанка Фастівського району Київської області.

Кібернетик за фахом, успішний підприємець, відмінний спортсмен і справжній патріот України. Події 30 листопада 2013 року назавжди змінили його життя. Андрій відразу долучився до Самооборони Майдану, був обраний заступником сотника 3-ї сотні. Під час Революції Гідності на собі відчув, що таке втрата побратимів. 

Після розв’язання РФ військової агресії проти України Андрій разом із однодумцями із Самооборони Майдану вступив добровольцем до лав Національної гвардії України. 

На чолі розвідувальної групи батальйону імені генерала С. Кульчицького він під позивним «Ендрю» здійснював виходи у тил терористів для збору інформації, запускав перші безпілотні літальні апарати аеророзвідки.

Згодом, уже як позаштатний співробітник Служби безпеки України, він виконував завдання у районі проведення антитерористичної операції. Зокрема, спільно із волонтерами провів евакуацію із-під обстрілів ворога більше тисячі мирних мешканців Дебальцевого, Волновахи та Світлодарська.

Після створення на лінії розмежування зведених мобільних груп з числа українських військових, правоохоронців та прикордонників він очолив одну з них, яка діяла в районі м. Щастя. Групи запобігали незаконному переміщенню товарів, зброї, готівки для бойовиків та проникненню терористів у мирні регіони.

2 вересня 2015 року на зведену мобільну групу, яка виконувала спеціальне службове завдання в Новоайдарівському районі Луганської області, було вчинено збройний напад. У результаті нападу Андрій Галущенко загинув.

Прощання з ним відбулося на Майдані Незалежності, похований у рідному селі на Київщині.

Указом Президента України від 15 вересня 2015 року № 546/2015 за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Галущенко Андрій нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Його ім’ям названо один із навчальних підрозділів Національної академії Служби безпеки України.

У Кожанській школі, де вчився Андрій, на його честь відкрито меморіальну дошку. Восени 2017 року меморіальна дошка також з’явилася у Київському військовому ліцеї імені Івана Богуна, який закінчив Галущенко і де працював викладачем.

У нього залишилися дружина та донька.