Мандзик Віктор Сергійович 7 грудня 1986 – 21 березня 2015

Мандзик Віктор Сергійович

Капітан

Віктор Мандзик народився 7 грудня 1986 року в місті Луцьк.

Розпочав військову офіцерську службу, як оперативний співробітник Управління Служби безпеки України у Волинській області. 

У перші ж дні російської агресії на Донбасі капітан Мандзик подав клопотання про направлення до району проведення АТО, куди згодом виїхав у складі оперативної групи. 

Капітан Мандзик трагічно загинув у місті Волноваха Донецької області 21 березня 2015 року. Його група протистояла організованому злочинному угрупованню, яке займалося незаконним переміщенням товарів через лінію розмежування та розбійними нападами на місцевих мешканців.

За особисту відвагу та віддане служіння Українському народові Указом Президента України від 23.03.2015 капітан Мандзик Віктор нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). 

Ім’ям Віктора названо один із навчальних підрозділів Національної академії Служби безпеки України. На фасаді Управління СБУ у Волинській області встановлено пам’ятну дошку. Меморіальний знак також встановлено у Волновасі, а на місці загибелі офіцера – пам’ятний хрест. 

Волинське управління СБУ започаткувало в пам'ять про Віктора, відомого своїми спортивними досягненнями, щорічний турнір з волейболу.