Ткаченко Олег Анатолійович 27 лютого 1977 – 29 липня 2014

Ткаченко Олег Анатолійович

Підполковник

Після окупації та анексії АР Крим Російська Федерація розгорнула неоголошену гібридну війну проти України. Агресор втілював план «руської весни», його апетити поширювалися на низку мирних регіонів держави. Штучно інспіровані проросійські акції протесту, які супроводжувалися захопленням озброєними бойовиками органів державної влади та місцевого самоврядування на Сході України, мали на меті дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію та паралізувати роботу військової й правоохоронної систем України.

У квітні 2014 року під керівництвом представників російських спецслужб терористи захопили адміністративні будівлі Управління Служби безпеки України в Луганській області. Частина місцевих правоохоронців зрадила Батьківщині та свідомо перейшла на бік незаконних збройних формувань, допомагаючи їм у подальшому поширенні хвилі проросійського сепаратизму на Донбасі. Проте залишилися й ті, хто, ризикуючи життям, намагався протистояти злочинцям.

Саме таким був оперативний співробітник підполковник Олег Ткаченко, який присвятив служінню в органах СБУ 13 років.

Після захоплення проросійськими терористами Луганська офіцер фактично перейшов на нелегальне становище. Під час збирання оперативної інформації та документування злочинів терористів на тимчасово окупованій території України він був викрадений бойовиками незаконних збройних формувань, котрими керувала група співробітників російських спецслужб, яка виявляла на окупованих територіях проукраїнських активістів, співробітників правоохоронних органів.

Після жорстоких катувань 29 липня 2014 року Олега Ткаченка, який залишився вірним Присязі, вбили.

У Олега Ткаченка залишилися дружина й син.