CБУ викрила розкрадання мільйонів гривень на ремонті місцевих доріг у південних і центральних регіонах країни

СБУ ліквідувала у Херсонській та Черкаській областях схеми привласнення державних грошей, виділених на реконструкцію доріг місцевого значення. У ході слідчо-оперативних дій викрито організаторів оборудок.

Протиправна діяльність зловмисників завдала державі збитків у розмірі понад 3 млн грн.

Встановлено, що керівники двох комерційних структур налагодили механізм привласнення бюджетних грошей, передбачених на капітальний ремонт місцевих автошляхів.

За даними слідства, підрядники уклали з представниками декількох органів місцевого самоврядування договори на реконструкцію доріг у регіонах.

Проте, комерсанти виконали відповідні роботи не в повному обсязі і з порушенням державних будівельних норм, а одержану «різницю» вивели у тінь. Для цього учасники оборудок вносили недостовірні відомості до звітної документації.

За матеріалами СБУ керівникам двох підрядних структур повідомлено про підозру за:

  • ч. 5 ст. 191 (розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах),
  • ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Наразі тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

Заходи із викриття правопорушень проводили співробітники Управлінь СБУ в Херсонській та Черкаській областях спільно зі слідчими Національної поліції та за процесуального керівництва прокуратури.