Міжнародні експерти оприлюднили докази збройної агресії РФ в Україні

4 листопада міжнародна неурядова організація «Conflict Armament Research» («Дослідники зброї конфліктів») опублікувала звіт під назвою «Зброя війни в Україні. Трирічне дослідження постачань озброєння у Донецькій та Луганській областях».

На 230-ти аркушах цього дослідження міститься значний масив фактологічних даних, які є беззаперечним свідченням використання незаконними збройними формуваннями на тимчасово окупованій території України в Донецькій і Луганській областях озброєння та військової техніки саме російського походження.

Це перший звіт «Conflict Armament Research», який став результатом співпраці цієї організації з контррозвідкою Служби безпеки України, започаткованої у 2018 році.

Ця робота мала на меті доведення міжнародній спільноті об’єктивної та неупередженої інформації щодо характеру і походження зброї на Сході України.

Опублікований звіт вперше детально охопив великий обсяг даних щодо озброєння та боєприпасів російського виробництва. Спеціалістами «Conflict Armament Research» вивчено десятки реальних видів стрілецької зброї та боєприпасів, протипіхотних мін, гранатометів та переносних зенітно-ракетних комплексів.

Активну підтримку у діяльності експертів «Conflict Armament Research» надали також Міністерство оборони України, Міністерство внутрішніх справ України, Офіс Генерального прокурора, Національна гвардія України, Національна поліція України та Державна прикордонна служба України. Спільними діями надано сприяння міжнародній організації в зібранні та аналізі виявлених і вилучених окремих видів озброєнь і військової техніки (ОВТ) російського походження у районі ООС.

СБ України продовжуватиме роботу у цьому напрямі та спільно з Міністерством закордонних справ України вживатиме заходів з поширення доказів незаконного постачання ОВТ з території РФ на ТОТ України в Донецькій та Луганській областях.

«Conflict Armament Research» створена у 2011 році та наділена повноваженнями Європейського Союзу щодо збору, узагальнення та аналізу даних про походження ОВТ, що використовуються в зонах збройних конфліктів у різних регіонах світу.