На Харківщині СБУ викрила схему незаконної оренди нерухомості «Укроборонпрому»

У Харкові Служба безпеки України викрила та блокувала схему незаконної оренди нерухомості, яка перебуває в управлінні державного концерну «Укроборонпром».

Оперативники спецслужби встановили, що посадовці одного з харківських держпідприємств, що входить до концерну, незаконно здавали в оренду нерухомість. У травні 2019 року вони передали комерційній структурі виробничі приміщення заводу та відкритий майданчик загальною площею понад 1 тисячу квадратних метрів. Ще майже 700 метрів були орендовані взагалі без документального оформлення.

Згідно з діючим законодавством, договір оренди мав бути обов’язково погоджений з Фондом державного майна для визначення її реальної вартості. До державного бюджету мало надходити 30% від суми.

За попередніми оцінками фахівців, загальний розмір збитків, завданих державі становить майже 1 мільйон гривень.

Вирішується питання щодо повідомлення фігурантам про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Викриття та документування протиправної діяльності здійснювалось спільно зі слідчими ГУ Національної поліції в Харківській області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Харківського гарнізону.

Також слід зазначити, що вже понад рік керівництво Укроборонпрому активно співпрацює зі Службою безпеки України у розслідуванні кримінальних та корупційних правопорушень для запобігання та протидії корупції, зокрема, і щодо незаконного заволодіння активами державних оборонних підприємств.