На Миколаївщині СБУ викрила схему привласнення коштів під час ремонту двигунів для потягів Укрзалізниці

Служба безпеки України викрила схему привласнення коштів посадовцями регіональної філії «Одеська залізниця» під час ремонту двигунів дизель-потягів.

За попередніми оцінками, через протиправні дії службовців філії АТ «Укрзалізниця» державному бюджету завдано збитки на майже 2,5 млн грн.

Оперативники спецслужби встановили, що, відповідно до умов договору, підрядники мали забезпечити повний ремонт вузлів та агрегатів. Натомість, за змовою з посадовцями, вони виконали лише «косметичний» ремонт двигунів.

Ініційована СБ України експертиза засвідчила, що після ремонту двигуна у ньому залишився старий блок, який згідно з угодою підлягав заміні на новий. Співробітники СБУ задокументували інші факти невиконання підрядниками обумовлених робіт. Неякісна заміна деяких агрегатів спричинила б вихід із ладу обладнання за декілька днів після прийняття вузла в експлуатацію.

За висновками експертів, експлуатація потягів із фактично несправними двигунами могла призвести до надзвичайних ситуацій на залізничному транспорті.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 191 (присвоєння, розтрата майна) Кримінального кодексу України проведено обшуки, попередні експертизи та інші слідчі дії, у ході яких підтверджено факти неякісного та фіктивного ремонту двигунів.

Наразі слідчим суддею накладено арешт на «відремонтовані» вузли і агрегати, що встановлені на дизель-потяги депо «Миколаїв».

Заходи із викриття оборудки проводилися спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом прокуратури Миколаївської області.