СБУ ліквідувала 4 нові «схеми для ухилянтів»

Служба безпеки заблокувала ще 4 схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

У результаті комплексних заходів у різних регіонах України затримано організаторів оборудок.

За гроші вони пропонували військовозобов’язаним сховатися від призову на підставі підроблених меддовідок та посвідчень представників громадських організацій.

Вартість таких «послуг» оцінювали до 6 тис. американських доларів.

Так, у Полтаві:

затримано місцевого жителя, який продавав військовозобов'язаним членські квитки однієї з громадських організацій по боротьбі з корупцією.

За даними слідства, фейковий документ зовні був схожий на посвідчення співробітника правоохоронних органів.

«Пакет послуг» передбачав інструктаж клієнтів щодо використання підробки під час спілкування з посадовцями військкоматів, щоб уникнути повістки.

На Житомирщині:

затримали місцевого жителя, який пропонував ухилянтам забронювати їх від мобілізації або «списати» з військового обліку за станом здоров’я.

В Івано-Франківській області:

викрито керівника компанії-перевізника, який фіктивно оформлював ухилянтів до свого підприємства.

Потім він вносив персональні дані до системи «Шлях» для безперешкодного виїзду їх за кордон як водії міжнародних пасажирських рейсів.

На Рівненщині:

ліквідовано ще один канал втечі військовозобов’язаних до Євросоюзу. До організації нелегального «трафіку» причетний керівник місцевої фірми, яка займається вантажними перевезеннями.

Разом з трьома спільниками він підшукував ухилянтів та оформляв їх водіями-далекобійниками, які виїжджали до країн ЄС.

За всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів та притягнення винних до відповідальності.

Розслідування проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.