СБУ ліквідувала «ботоферму», яка фінансувалась з країни-агресора

Кіберфахівці Служби безпеки України припинили роботу «ботоферми», яка розповсюджувала фейкову інформацію про нашу державу. Протиправна діяльність фінансувалась з території РФ. А загальна кількість зафіксованих фейкових аккаунтів зловмисників – понад 5 тис.

Оперативники спецслужби встановили, що виконавці розмістили обладнання в орендованій квартирі в Києві. Спеціалізовані апаратно-програмні комплекси використовувались для створення і просування фейкових аккаунтів у соціальних мережах для поширення неправдивої інформації серед населення.

Виконавці діяли в інтересах третіх осіб, які підтримували гібридну війну проти України. За задумом замовників, спотворена інформація мала впливати на свідомість людей для поширення негативних настроїв у суспільстві та дискредитувати українську владу всередині країни та за її межами. 

Для організації протиправної діяльності, виконавці схеми використовували сім-картки українських операторів мобільного зв’язку. Під час проведення обшуків правоохоронці виявили та вилучили:

  • комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням;
  • телекомунікаційне обладнання;
  • понад 3 тисячі сім-карток.

У межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України, триває досудове слідство. Встановлюються для притягнення до відповідальності всі особи, причетні до протиправної діяльності.

Операція проведена силами Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки, СВ Солом’янського УП ГУ НП в м. Києві за процесуальним керівництвом Солом’янської окружної прокуратури м. Києва.