СБУ ліквідувала канал контрабанди кокаїну з південноамериканського наркокартелю

Служба безпеки провела спецоперацію у Києві, в ході якої ліквідувала міжнародний канал незаконного переправлення важких наркотиків в Україну.

В результаті оперативних дій затримано організатора наркотрафіку на спробі збуту 1 кг кокаїну. Вартість вилученого «товару» становить майже 6 млн грн.

Затриманим виявився місцевий контрабандист, який тісно співпрацював з представниками впливового південноамериканського наркокартелю. Через своїх іноземних спільників він намагався налагодити оптові поставки кокаїну на територію нашої держави.

«Маршрут» проходив через одну з європейських країн, де зловмисник одержував «продукцію» і потім приховано переправляв її в Україну на власному автомобілі.

Згодом він планував організувати на Київщині власну розгалужену мережу дилерів зі збуту контрабандних наркотиків. Для цього використовував особисті зв’язки, насамперед серед кримінальних кіл.

Наразі за матеріалами СБУ вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Триває досудове розслідування для притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, причетних до міжнародного наркобізнесу.

Заходи з викриття правопорушення проводили співробітники Служби безпеки у м. Києві та Київській області спільно з Національною поліцією та за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.