СБУ ліквідувала схему незаконного імпорту з підсанкційного російського підприємства на сотні млн грн

Учасники оборудки незаконно переправляли в Україну оптові партії хімічної продукції з території рф. Постачальником продукції було одне з найбільших промислових підприємств країни-агресора, яке перебуває під санкціями РНБО.

Загальний обсяг імпортованого підсанкційного товару становив понад 300 млн грн. Відповідні суми надходили на рахунки російських виробників, які брали участь у фінансуванні повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави.

Встановлено, що злочинну схему організували двоє керівників компанії-імпортера, які виявились громадянами росії. За даними слідства, вони налагодили поставки в Україну міндобрив і кормових добавок у промислових масштабах з афілійованого заводу в рф.

Для обходу санкцій, зловмисники вносили до митних декларацій завідомо недостовірні відомості щодо походження товарів.

Під час обшуків в офісних та складських приміщеннях організаторів оборудки у Києві, а також Хмельницькій та Вінницькій областях, правоохоронці виявили:

  • майже 6,5 тис. тонн продукції;
  • документацію з доказами незаконної діяльності.

За матеріалами СБУ, на виявлені санкційні товари та банківські рахунки підконтрольної рф комерційної структури накладено арешт на суму майже 150 млн грн.

Наразі триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинної діяльності.

Заходи з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва Київської міської прокуратури та за сприяння Державної податкової служби.