СБУ не допустила розкрадання запчастин до військової бронетехніки на Миколаївщині

Контррозвідка СБУ запобігла викраденню деталей, призначених для ремонту військової техніки у районі ООС. Зловмисники хотіли незаконно продати їх зі складів державного підприємства «Миколаївський бронетанковий завод». Нестача таких запчастин могла завдати шкоди обороноздатності нашої країни в умовах збройного конфлікту з країною-агресором.

Спецслужбою встановлено, що у межах виконання Державного оборонного замовлення двоє відповідальних осіб держпідприємства намагалися «збути» деталі та агрегати до БТР та БРДМ.

Зловмисники, зловживаючи службовим становищем, вносили неправдиві відомості до товарно-супровідної документації. Вартість усіх запчастин становила майже 500 тис. грн.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для з’ясування всіх обставин оборудки та встановлення і притягнення до відповідальності причетних осіб.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводило Управління СБУ в Миколаївській області спільно з Управлінням координації безпеки підприємств ДК «Укроборонпром» та Національною поліцією за процесуального керівництва Миколаївської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону.